Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Tylko Microsoft potrafi podnieść cenę czegoś, co inni dają za darmo. Wzrost cen usługi Xbox Live w Stanach Zjednoczonych, Kandzie, Wielkiej Brytanii i Meksyku na skutek braku oficjalnego dostępu do tej usługi w naszym kraju będzie dla nas także odczuwalny.

Blog Major Nelson jest jednym z lepszych i pewniejszych źródeł dotyczących nowych promocji, funkcjonalności oraz gier na konsolę Xbox 360. Niestety, najnowsze wiadomości Larry’ego Hryba (prowadzącego blog przedstawiciela Microsoftu) nie będą tak wspaniałe jak do tej pory.

 

Roczny abonament za usługę Xbox Live w wysokości 50 dolarów okazał się zbyt niski dla Microsoftu, dlatego firma uznała, iż najwyższy czas podnieść go z 49.99 do 59.99 dolarów. Oznacza to, że od 1 listopada usługa podrożeje o całe 20%. Podobnie zdrożeją miesięczne i kwartalne przedłużenia ważności usługi, drożejące do odpowiednio 9.99 oraz 24.99 dolarów.

 

Wzrost cen usługi obejmie Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Kanadę i Meksyk – czyli znaczącą większość subskrybujących usługę Xbox Live. Polacy, mimo braku oficjalnego dostępu do Xbox Live, także odczują wzrost cen – większość graczy w naszym kraju posiada konto przypisane do Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii.  Tak samo będzie z resztą krajów, w których Xbox Live oficjalnie nie istnieje.

 

Na pocieszenie Microsoft oferuje promocję, w której koszt rocznego abonamentu kosztuje 40 dolarów. Oferta ważna jest do 1 listopada. Dziwi fakt, dlaczego cena usługi została podwyższona – przecież ani użytkownicy komputerowej wersji Live czy PlayStation Network nie płacą ani centa za korzystanie z usługi gier online.  Gniew i rozgoryczenie społeczności graczy Xboxa 360 jest zatem w pełni uzasadnione, i może doprowadzić do masowego porzucania tej usługi w geście protestu.

 

Źródło: major nelson

Jeden komentarz :) w artykule: ”Usługa Xbox Live podrożeje o 20%”

  1. NBA pisze:

    NBA…

    I love the details on your website. Thank you!….