Ratuj Głuszca
olej

Profesor Rob Dwyer-Joyce z University of Sheffield opracował sposób na wykorzystanie ultradźwięków do sprawdzania efektywności pracy tłoków w cylindrach. Bardzo pilną sprawą jest poprawienie sprawności energetycznej silników samochodowych – mówi uczony. Nasza metoda pozwoli producentom silników precyzyjnie określić ilość smaru i upewnić się, że jest ona optymalnie dobrana do indywidualnego silnika. Obecnie, by upewnić się, że nie dojdzie do uszkodzeń, producenci wolą dać zbyt dużo lubrykantu – dodaje.

Jako, że cylindry poruszają się w szczelnie zamkniętej obudowie, badanie ich pracy nie jest proste. Producenci samochodów stosują przybliżone obliczenia, mające wykazać, jak należy nasmarować tłoki. Jednak wzory te nie oddają wszystkeigo, co dzieje się w samochodzie podczas jazdy.

Naukowcy z Sheffiedl badali smarowanie cylindrów emitując ultradźwięki z czujników umieszczonych na obudowie silnika. Sygnał odbijał się od tłoków, dzięki czemu można było go zmierzyć.

W projekcie biorą też udział uczeni w uniwersytetów w Loughborough i Cranfield oraz przedstawiciele przemysłu samochodowego. W jego ramach badana jest dynamika oddziaływać tłok-cylinder, opracowywane są nowe urządzenia do produkcji silników czy czujniki do bezpośredniego pomiaru tarcia.

Nasz system może zapewnić znaczne oszczędności w silnikach samochodowych, ale może znaleźć też zastosowanie w większych silnikach diesla, np. takich, z jakich korzystają okręty, które zużywają nawet tonę paliwa dziennie – mówi Dwyer-Joyce.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarzy: 5 w artykule: ”USG dla tłoków”

 1. NBA2K16 pisze:

  NBA2K16…

  Thank you for sharing your good websites…

 2. NBA2K16 pisze:

  NBA2K16…

  Excellent page, Maintain the wonderful work. Appreciate it!….

 3. hoverboard gold…

  These kind of hoverboard gold are amazing — great, sophisticated very very nice. though the hair end of it explains rapidly, i have exclusively worn out these products regarding 5 times along with the dog’s hair is headed quite narrow. i’d like to o…

 4. brazilian virgin hair…

  I actually love all these brazilian virgin hair!!!!!!!!!!! I got my earliest partners within seasonal with 2007 (small, crushed stone tinted ones) and tend to be continually around remarkable structure! You have to invest taking very good care of them …

 5. Google pisze:

  Google…

  Please visit the websites we adhere to, like this a single, because it represents our picks in the web….