Ratuj Głuszca
mohw

Siedmiu żołnierzy Navy SEAL zostało ukaranych za współpracę z Electronic Arts przy grze „Medal of Honor: Warfighter”. Przewinienie żołnierzy polegało na tym, że nie wystąpili o zgodę na współpracę z zewnętrznym pracodawcą oraz że pokazali tajny sprzęt, wyprodukowany specjalnie na potrzeby ich jednostki.

Wspomniani żołnierze należą do najbardziej elitarnego oddziału wewnątrz SEAL – Team Six. Wiadomo, że co najmniej jeden z nich brał udział w operacji zabicia bin Ladena. Cała siódemka otrzymała pisemne upomnienie, ponadto na dwa miesiące obniżono im pensje o połowę. Pisemne upomnienie może dla żołnierzy oznaczać koniec kariery i zablokowanie możliwości awansu. Wszystko będzie zależało od ich dowódcy i od tego, czy upomnienie zostanie oficjalnie wpisane do akt. Nie tolerujemy odstępstw od zasad, które określają, kim jesteśmy i co robimy jako marynarze Marynarki Wojennej USA – oświadczył admirał Garry Bonelli.

Poza ukaraną siódemką śledztwo w tej sprawie toczone jest również przeciwko czterem innym żołnierzom.

Członkowie SEAL mają dostęp do wielu tajnych informacji, dlatego też zarówno wtedy gdy są przyjmowani do służby, jak i wówczas, gdy odchodzą na emeryturę, muszą podpisać dokumenty, w których zobowiązują się do zachowania tajemnicy.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarzy: 2 w artykule: ”Ukarani za pomoc przy produkcji gry”

  1. damianzo pisze:

    Ciekawe skąd wiedzieli że to oni ???

  2. NBA2K16 pisze:

    NBA2K16…

    Sustain the spectacular job !! Lovin’ it!…