Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jak podaje serwis hackinthebox.org do sieci przedostały się dane ponad 100 milionów użytkowników serwisu społecznościowego Facebook.
Jak łatwo policzyć jest to 1/5 wszystkich użytkowników tego popularnego serwisu społecznościowego. Listę z danymi można pobrać ze strony The Pirate Bay. Fakt ten sprowokował dyskusję ekspertów bezpieczeństwa, którzy wskazują na dalsze problemy popularnego serwisu społecznościowego związane z zachowaniem prywatności.

Przedstawicie Facebooka bronią swoich mechanizmów ochrony prywatności, tłumacząc, że nie doszło do żadnego włamania, a zebrane w jednym pliku informacje były wcześniej dostępne. Problem polega na tym, (zresztą jak z każdym portalem społecznościowym) że nasze dane są ogólno dostępne. Wystarczy zalogować się do portalu i już mamy dostęp do podstawowych danych osobowych każdej zarejestrowanej osoby.

Autorem całego zamieszania jest Ron Bowles, który stworzył robota automatycznie pobierającego dane z serwisu Facebook. Poprzez upublicznienie zebranych przez swojego robota danych chce on nagłośnić problem prywatności, która zatracamy korzystając z portali społecznościowych.

Źródło:  hackinthebox.org

Komentarzy: 2 w artykule: ”Twoje dane z Facebooka na torrentach”

  1. ckojliky pisze:

    ckojliky…

    Appreciate it! This a outstanding site!….

  2. nba 2k pisze:

    nba 2k…

    You’re a really beneficial web site; couldn’t make it without ya!…