Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Po czterech latach od przejęcia marki ATI firma AMD zdecydowała się na całkowitą unifikację swoich produktów – żegnajcie karty ATI Radeon, witajcie karty AMD Radeon!?

To smutny dzień dla wielbicieli marki ATI, która jako jedna z pierwszych potrafiła swoimi produktami zagrozić pozycji Nvidii na rynku. Na szczęście zmienia się tylko logo – AMD, które przejęło ATI w 2006 roku, uznało, iż najwyższy już czas ujednolicić ofertę firmy.

 

Dzięki temu posunięciu AMD stanie się w końcu marką, a nie tylko firmą. Do tej pory nie było to potrzebne, gdyż marka ATI doskonale nadal radziła sobie na rynku. Wraz z pojawieniem się koncepcji Fusion odrębne marki kart graficznych i procesorów stały się przeszkodą dla klientów, którzy nie potrafili zrozumieć, dlaczego jedna i ta sama firma tworzy układy ATI Radeon oraz AMD Fusion.

 

Nowe karty graficzne zostaną pozbawione loga ATI i będą nazywały się po prostu AMD Radeon; podobnie powstaną AMD FirePro, AMD Vision oraz AMD Eyefinity. Firma przy okazji zapowiedziała, że ta zmiana nie dotknie obecnie produkowanych kart serii HD 5000, a nadchodzących wielkimi krokami układów HD 6000.

 

Czy zmiana nazwy wpłynie na sprzedaż kart? Czas pokaże.

 

Źródło: Fudzilla

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.