Ratuj Głuszca
lenovo_thinkcentre

Pomimo rosnącej popularności smartfonów i tabletów oraz pojawienia się głosów wieszczących koniec ery peceta, Microsoft informuje o rosnącej sprzedaży systemu Windows. W trzecim kwartale roku podatkowego 2012 przychody firmy wzrosły o 6% i wyniosły 17,41 miliarda USD. Jednocześnie dochód koncernu spadł o 2,4% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Firma zarobiła 5,11 miliarda dolarów netto.

Wzrost przychodów zanotowano m.in. dzięki zwiększeniu się o 4% sprzedaży systemu Windows. Analitycy przewidywali tymczasem, że sprzedaż OS-u spadnie o 4%.

Wzrosty widać jednak przede wszystkim na rynku biznesowym. Wydział Server & Tools zanotował przychody o 14% wyższe niż przed rokiem, a Business Division – o 9% wyższe. Wydział Windows and Windows Live zwiększył sprzedaż o 4%.

Dla koncernu to dobra prognoza na przyszłość. Tym bardziej, że sprzedaż systemu operacyjnego rośnie w chwili, gdy za kilka miesięcy zadebiutuje Windows 8. To pokazuje, że zainteresowanie oprogramowaniem Microsoftu nie słabnie.

Pomimo dobrych wyników finansowych koncern z Redmond stoi przed jednymi z najważniejszych wyzwań w swojej historii. W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy będzie musiał zdecydowanie zaznaczyć swoją obecność na rynku smartfonów, zapowiada podbicie rynku tabletów, a radykalne zmiany jakie zaszły w interfejsie Windows 8 będą wymagały dodatkowego wysiłku, by przekonać do nich klientów.

Autor wpisu: pw

Jeden komentarz :) w artykule: ”To jeszcze nie koniec pecetów”

  1. NBA pisze:

    NBA…

    Nice content you’ve in here…