Ratuj Głuszca
internetarchive

The Internet Archive, znane dotychczas przede wszystkim z udostępniania tekstów niechronionych już prawami autorskimi, wzbogaciło swoją ofertę o ponad milion torrentów. Użytkownicy witryny archive.org mogą teraz legalnie pobierać filmy, słuchowiska radiowe, nagrania z koncertów czy audiobooki.

Materiały pobierane są jednocześnie z dwóch serwerów Internet Archive znajdujących się w dwóch różnych centrach bazodanowych oraz z komputerów innych użytkowników, którzy pobrali je wcześniej. Użytkownicy mogą też wgrywać do archiwum swoje własne pliki.

Organizacja uruchomiła też witrynę ze statystykami, na której można zapoznać się z listą najpopularniejszych torrentów.

The Internet Archive to założona w 1996 roku niedochodowa publiczna biblioteka, której celem jest zapewnienie „powszechnego dostępu do wiedzy“. Jej twórcą jest Brewster Kahle, współtwórca m.in. prekursora internetu systemu WAIS i założyciel serwisu Alexa.  Miliony, które zarobił dzięki swojej pracy na rzecz rozwoju internetu postanowił zainwestować m.in. w jak najszersze rozpowszechnienie wiedzy. Wraz ze swoją żoną Mary Austin prowadzi Kahle/Austin Foundation, która – obok Internet Archive – wspiera m.in. GNU Project.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: ag

Jeden komentarz :) w artykule: ”The Internet Archive uruchamia torrenty”

  1. COUNTERSTRIKE pisze:

    COUNTERSTRIKE…

    I appreciate the content on your web sites. Kudos!….