Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Na tegorocznych międzynarodowych targach multimedialnych IFA, które rozpoczną się 3 września w Berlinie, zostanie zaprezentowana nowa technologia umożliwiająca jednoczesne oglądanie telewizji i korzystanie z internetu .
Jak pisze dpa, 50. targi multimedialne IFA zapoczątkują nową erę w
historii telewizji. Tak zwana telewizja hybrydowa będzie nadawać w formacie HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV). Pozwoli to widzom na oglądanie programów telewizyjnych i korzystanie z zasobów internetu na tym samym ekranie i przy użyciu jednego pilota. Za kilka lat ma również powstać telewizja interaktywna, która umożliwi użytkownikom ingerencję w to, co dzieje się na ekranie.

Dyrektor drugiego programu niemieckiej telewizji publicznej ZDF Markus
Schaechter twierdzi, że ta nowa technologia stanowi „kamień milowy na drodze do cyfrowego świata”. „Połączenie telewizji i internetu to przyszłość. Jesteśmy jednak dopiero w początkowej fazie rozwoju” – dodaje.

Schaechter powściągliwie wypowiada się natomiast na temat telewizji trójwymiarowej. Przeszkodą w jej wprowadzeniu są, jego zdaniem, o 60 procent wyższe koszty produkcji i wymagająca dodatkowych kanałów lub transponderów transmisja.  Uważa też, że telewizja 3D nie znajdzie zastosowania w codziennym życiu, dopóki do jej oglądania potrzebne będą specjalne okulary.

Źródło: (PAP)

Autor wpisu: pw
Tagi:

Jeden komentarz :) w artykule: ”Telewizja zrasta się z internetem”

  1. Paweł Tutka pisze:

    Podczas edycji kolejnej edycji konferencji http://aplikacje.tv będzie okazja do rozmowy na temat HbbTV w Polsce.