Ratuj Głuszca
nokia-n9

W świecie opanowanym przez iPhony firmy Apple i Androidy Googla jest jeszcze firma, której telefony kiedyś dominowały na naszej planecie. Niestety czasy się zmieniły. Nokia przespała dynamiczny rozwój „prawdziwych” smartphonów, nie załapała się na rewolucję. Teraz za wszelką cenę stara się ratować sytuację. A jest co ratować, pokazuje to choćby ostatnia informacja o masowych zwolnieniach 3500 pracowników.

W celu ratowania sytuacji Nokia postanowiła rozpocząć bliską współpracę z firmą Microsoft, która też „przespała” moment bumu na „inteligentne smartphony”, posiadające proste systemy operacyjne oraz setki tysięcy darmowych aplikacji.

Trzeba przyznać, że jest to ciekawa kombinacja. 2 firmy, które panicznie starają się dogonić Apple i producentów takich jak Samsung, HTC, Motorola i inne produkujące telefony na Androidzie. Microsoft ze swojej strony wnosi nowatorski system operacyjny – Windows Mobile 7.5 (Mango) , któremu jedynie brakuje aby był instalowany na milionach telefonów różnych firm. Noki z kolei brakuje nowoczesnej platformy, ponieważ Symbian to już mocno przestarzałe rozwiązanie. Natomiast MeGoo po kontrolą, którego pracuje prezentowana na filmiku poniżej Nokia N9, brakuje wsparcia a co za tym idzie tysięcy darmowych i pożądanych przez użytkowników aplikacji. Jak się właśnie okazało, to nie hardware świadczy o popularności danego telefonu ale łatwa dostępność atrakcyjnego softwaru.

Wracając jednak do głównego bohatera tego wpisu, Noki N9, zobaczcie jak powstaje i jak bardzo pieczołowicie inżynierowie podchodzą do jego produkcji icon smile Tak powstaje Nokia N9

Komentarze wyłączone.