Ratuj Głuszca
amazon-fire-touch-kindle-family

W ofercie Amazona znalazły się cztery nowe urządzenia z rodziny Kindle. Trzy z nich to czytniki książek elektronicznych. Natomiast czwarte do długo oczekiwany Kindle Fire czyli tablet produkcji Amazona.

Kindle Fire został wyposażony w 7-calowy kolorowy wyświetlacz wielodotykowy IPS o rozdzielczości 1024×600 pikseli, zdolny do pokazania 16 milionów kolorów. Wymiary urządzenia to 190x120x11,4 milimetra, a jego waga wynosi 413 gramów. Tablet wyposażono w 8-gigabajtową pamięć, a Amazon oferuje dodatkową bezpłatną usługę przechowywania w firmowej chmurze całej zawartości pochodzącej z firmowego sklepu.

Tablet wyposażono w łącza Wi-Fi oraz USB 2.0. Za pomocą kabla USB możemy zarówno ładować urządzenie (pełne ładowanie trwa około 4 godzin), jak i wymieniać dne z komputerem. Jak zapewnia producent, pojedyncze ładowanie baterii wystarczy na 7,5 godziny odtwarzania wideo. Wraz Kindle Fire otrzymamy kabel USB oraz przystosowany do amerykańskich gniazdek zasilacz, który na szczęście pracuje w zakresie od 100 do 240 woltów, może więc być używany też na terenie Europy.

Kindle Fire został wyceniony na 199 dolarów. Na razie zamawiać go mogą tylko mieszkańcy USA.

Trzy wspomniane na wstępie czytniki książek elektronicznych stanowią interesujące uzupełnienie oferty tradycyjnych Kindle. Wszystkie korzystają z najnowszej generacji e-papieru, wszystkie wyposażono w 6-calowy wyświetlacz.

Za 109 dolarów możemy teraz kupić Kindle’a z 6-calowym wyświetlaczem i łączem Wi-Fi. Od sprzedawanego dotychczas urządzenia – które zyskało nazwę Kindle Keyboard – różni się ono brakiem klawiatury, z której pozostało tylko 5 klawiszy sterujących, zmniejszoną o połowę pamięcią (2 GB zamiast dotychczasowych 4) i mniej pojemną baterią. W zamian za to otrzymujemy urządzenie o 30% lżejsze i o 18% mniejsze, które poza tym od starszej wersji różni się jedynie kolorem obudowy.

Większe zmiany zaszły w dwóch pozostałych urządzeniach nazwanych Kindle Touch oraz Kindle Touch 3G. To odpowiedniki dotychczas sprzedawanych Kindle (tych, które teraz zyskały nazwy Kindle Keyboard i Kindle Keyboard 3G). Różnica między nimi też jest identyczna. Urządzenie z 3G w nazwie zostało wyposażone, obok łącza Wi-Fi, w łącze telefonii komórkowej 3G. Nowe czytniki są lżejsze i mniejsze od starszych, gdyż całkowicie pozbawiono je klawiatury. Wyposażone zostały za to w dotykowy wyświetlacz wielodotykowy.

Kindle Touch sprzedawany jest w cenie 139 USD, a za Touch 3G trzeba zapłacić 189 dolarów.

amazon fire touch kindle family 600x350 Tablet i 3 nowe Kindle w ofercie Amazona

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarzy: 5 w artykule: ”Tablet i 3 nowe Kindle w ofercie Amazona”

 1. 2k16 coins pisze:

  2k16 coins…

  Wow because this is really goodexcellent job! Congrats and keep it up…

 2. Google pisze:

  Google…

  The time to read or pay a visit to the subject material or web-sites we have linked to below….

 3. Google pisze:

  Google…

  Usually posts some extremely exciting stuff like this. If you’re new to this site….

 4. Google pisze:

  Google…

  Just beneath, are quite a few absolutely not related web pages to ours, however, they’re surely really worth going over….

 5. Google pisze:

  Google…

  That may be the finish of this write-up. Here you’ll find some sites that we believe you’ll appreciate, just click the hyperlinks….