Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Czy to kres panowania procesorów Intel Atom w tabletach? Firma Asus postanowiła nieco poprawić wydajność tego typu urządzeń stosując w modelu EP121 procesor Intel Core i5, dzięki któremu małemu Asusowi niestraszne będą filmy 1080p. Zapowiada się interesująco.

Choć od dawna było wiadomo o zamiarze zaprezentowania przez Asusa kilku nowych tabletów Eee Slate podczas targów CES 2011, aż do tej pory nie mieliśmy o nich nawet strzępka informacji. To się jednak zmieniło – na YouTube pojawił się film przedstawiający najnowszy 12.1-calowy tablet Eee Slate EP121, który, w przeciwieństwie do jego mniejszych kuzynów, wyposażony będzie w szybki procesor Core i5 (prawdopodobnie niskonapięciowy).

 

 Ten dość sporych rozmiarów tablet wyposażony w system operacyjny Windows 7 stworzony został z myślą o profesjonalistach potrzebujących większej mocy niż powszechne w tej klasie procesory Intel Atom były w stanie zaoferować.

 

Sprzętowo urządzenie zapowiada się smakowicie – oprócz wspomnianego wcześniej szybkiego procesora dostaniemy ekran dotykowy z funkcją Multitouch, wyjście HDMI, kamerę internetową, opcjonalną klawiaturę, złącze kart SD, oraz wydajność wystarczającą do odtworzenia filmów 1080p.

 

Oficjalna prezentacja (oraz zdjęcia) zostaną ujawnione dopiero podczas targów CES 2011, które odbędą się już niedługo. Wkrótce potem na nastąpić premiera tabletu Eee Slate EP121.


Źródło: PCLaunches

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.