Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Do tej pory kupując notebooka z matrycą 11.6 cala w większości byliśmy skazani na najsłabsze procesory Intel Atom, nienadające się do poważniejszej pracy. Na szczęście firma Sony zauważyła tą lukę i wypełniła ją modele VAIO Y z silnym układem Core i3-380UM i baterią zapewniającą do 6 godzin pracy.

Sony właśnie rozszerzyło swoją linię komputerów przenośnych VAIO o nowy model – VAIO Y. Pod tą nazwa kryje się kolejny z niewielkich i lekkich notebooków klasy ultraportable nowoczesnym niskonapięciowym procesorem Core i3-380UM taktowanym z częstotliwością 1.33GHz, dzięki czemu notebook ten idealnie sprawdzi się w podróży.

 

Sony VAIO Y będzie miała matrycę o przekątnej 11.6 cala i typowej rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, klawiaturę typu chiclet, 2GB pamięci DDR3 (rozszerzalnej do 8GB), zintegrowaną kartę graficzną Intel HD, 320GB dysk twardy, Bluetooth 2.1 z EDR, WiFi, oraz kamerę internetową. 

 

Jak na tak niewielki notebook wyposażenie w złącza będzie więcej niż wystarczające  – będą trzy porty USB 2.0, wyjście HDMI i D-Sub, oraz Gigabit LAN. Lekkiego, bo ważącego zaledwie 1.46kg notebooka zasilać będzie sześciokomorowa bateria zapewniająca do sześciu godzin nieprzerwanej pracy.

 

Najnowszy ultra mobilny komputer Sony będzie miał zainstalowany system Windows 7 Hoem Premium 64 oraz pakiet Office Home and Business 2010. Cena notebooka w dniu premiery, która odbędzie się 27 listopada, nie powinna przekroczyć 4 tysięcy złotych.

 

Źródło: PCLaunches

Komentarze wyłączone.