Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Najnowsza technologia firmy Sony wyeliminuje jedną z największych wad telefonów z klapką czy sliderów – nagminne urywanie się tasiemki od wyświetlacza.

Firma Sony właśnie opracowała nowoczesny interfejs wykorzystujący zaledwie jeden kabel do przesyłania prądu i danych. Wykorzystanie tej technologii pozwoli firmie Sony ograniczyć połączenia między ekranem czy wysuwaną klawiaturą a płytą główną w swoich telefonach do zaledwie jednego kabla. Do tej pory sygnały audio, wideo, sterowania oraz prąd musiały być wysyłane poprzez tasiemkę składającą się z kilku miedzianych kabli przechodzącą pomiędzy wieloma ruchomymi częściami i śrubkami. Dzięki przesyłaniu wszystkiego za pomocą jednego kabla Sony zamierza poprawić wytrzymałość, odporność oraz elastyczność konstrukcji przyszłych telefonów z wysuwaną klawiaturą czy klapką. 

 

Przesyłanie wszystkich sygnałów za pomocą jednego kabla stało się możliwe po opracowaniu odpowiedniej technice podziału czasu i multipleksowania sygnału przez Sony. Oprócz tego dzięki specjalnemu systemowi kodowania będzie można teraz przesyłać prąd stały oraz dane na wybranym, ograniczonym paśmie częstotliwości. W celu szybkiego wdrożenia technologii Sony podjęło współpracę z firmą ROHM Co., Ltd., która zajmie się stworzeniem oraz dopracowaniem analogowej części projektowanego chipu.

 

1282325025sonydatacable lg1 Sony przesyła prąd i dane jednym kablem

 

Sony nie podało jeszcze przewidywanego terminu wprowadzenia na rynek pierwszych urządzeń wykorzystujących nowy interfejs – możemy jedynie się domyślać, iż nastąpi to nieprędko.

 

Źródło: Fareastgizmos

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.