Ratuj Głuszca
soczewka

Pierwsze testy na zwierzętach wykazały, że nowa generacja soczewek kontaktowych, które pozwalają na wyświetlanie tekstu przed oczami użytkownika, jest bezpieczna i działa zgodnie z oczekiwaniami. Nad soczewkami umożliwiającymi pokazywanie obrazu pracują uczeni z Washington University.

Mimo dobrych wyników testów, soczewki nieprędko trafią na rynek. Wciąż bowiem pozostało wiele przeszkód do pokonania, a jedna z nich to zasilanie urządzeń. Prototypowe soczewki działają bowiem tylko wówczas, gdy znajdują się w odległości kilku centymetrów od źródła bezprzewodowego zasilania.

Specjaliści są jednak zadowoleni, że prototyp jest bezpieczny. Twierdzą, że w przyszłości do soczewek będzie można dodać setki pikseli i wyświetlać złożone obrazy holograficzne.

Takie soczewki znajdą wiele zastosowań. Kierowca mógłby widzieć dzięki nim zwizualizowane informacje przekazywane przez GPS, z soczewek ucieszyliby się też miłośnicy gier komputerowych, a osoby cierpiące na cukrzycę mogłyby być na bieżąco informowano, po sprzęgnięciu soczewek z bioczujnikami, o poziomie cukru we krwi.

Naukowcy pokonali jedną z najpoważniejszych przeszkód na drodze do praktycznego wykorzystania soczewek. Udało im się uzyskać taką konstrukcję, która pozwala widzieć to, co znajduje się na powierzchni oka. W normalnych warunkach dobrze widzimy przedmioty oddalone co najmniej kilka centymetrów od naszych oczu.

Szef grupy badawczej, profesor Babak Praviz mówi, że nie tylko jego zespół pracuje nad  „inteligentnymi” soczewkami. Szwajcarska firma Sensimed sprzedaje już soczewki, które monitorują ciśnienie wewnątrz gałki ocznej, pozwalając wykryć objawy jaskry.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarzy: 14 w artykule: ”Soczewki jak wyświetlacze”

 1. FIFA 16 Closed Beta…

  How do you work here ?…

 2. Fifa 16 account…

  Nobody can do a better job than you….

 3. Buy FIFA 16 Coins…

  Good !|Cool! I love your this bolg….

 4. Fifa 16 coins pisze:

  Fifa 16 coins…

  Even call it….

 5. fut16coin pisze:

  fut16coin…

  If I have the guts to quit my job ….

 6. nba 2k16 mt generator…

  Wow, stunning portal. Thnx …|…

 7. nba 2k16 mt reddit…

  Great internet site! It looks extremely expert! Keep up the helpful work!…

 8. csgo pisze:

  csgo…

  Great looking site. Assume you did a bunch of your ownyour very own coding…

 9. nba2k pisze:

  nba2k…

  Hi, great web page you possess right now…

 10. csgo weapon pisze:

  csgo weapon…

  Love the site– extremely user friendly and lots to see!…

 11. Google pisze:

  Google…

  Wonderful story, reckoned we could combine several unrelated information, nonetheless really really worth taking a appear, whoa did 1 find out about Mid East has got much more problerms at the same time….

 12. i u travel pisze:

  i u travel…

  [...]just beneath, are several entirely not associated web pages to ours, nonetheless, they are surely really worth going over[...]…

 13. http://iutravel.us/…

  [...]although internet sites we backlink to beneath are considerably not associated to ours, we feel they are truly really worth a go by way of, so have a look[...]…

 14. Google pisze:

  Google…

  Here are some links to web sites that we link to mainly because we feel they are really worth visiting….