Ratuj Głuszca
ballmer

Wczoraj serwery Microsoftu zainstalowały oprogramowanie Skype na komputerach wielu użytkowników, nie pytając ich o zdanie. Najprawdopodobniej wskutek błędu w Windows Server Update Services (WSUS) doszło do instalacji oprogramowania na tych komputerach, które zostały skonfigurowane tak, by poprawki były wgrywane automatycznie bez pytania użytkownika o zgodę.

Microsoft wycofał poprawkę i oznaczył ją jaką nieważną. Obecnie nie jest ona instalowana.

WSUS jest coraz popularniejsza wśród firm i organizacji zarządzających wieloma komputerami. Usługa daje większą kontrolę nad obciążeniem sieci i instalowanymi poprawkami. Użytkownicy mogą m.in. zdecydować, jakiego rodzaju poprawki mają być automatycznie zainstalowane. Feralna instalacja Skype’a była oznaczona jako poprawka nie mająca związku z bezpieczeństwem.

Sam fakt zainstalowania się Skype zaskoczył pracowników Microsoftu. Na microsoftowym TechNet możemy przeczytać dyskusję, w czasie której Doug Neal z Microsoftu mówi, że poprawka ta nie jest w stanie zainstalować się na komputerach, na których wcześniej nie był zainstalowany Skype. Jednak kilku użytkowników TechNetu, zarządzających dużymi sieciami, poinformowało, że nagle Skype został zainstalowany tam, gdzie go wcześniej nie było.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.