Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Popularny komunikator Skype coraz częściej pojawia się nie tylko na pecetach. Panasonic rozpoczyna epokę Skype’a na… ekranie telewizora.
Najnowsze TV tego producenta zostały wyposażone w oprogramowanie do obsługi Skype’a. Panasonic postanowił dać swoim klientom możliwość korzystania ze wszystkich funkcji komunikatora i rozpoczął sprzedaż Communication Camera TY-CC10W. To wyceniona na 170 USD kamera internetowe, która zapewnia rozdzielczość rzędu 1280×720 pikseli i pozwala na urządzanie wideokonferencji na ekranie telewizora. Urządzenie współpracuje z telewizorami Viera Cast.

Panasonic nie jest jednak jedynym producentem, który pomyślał o takim rozwiązaniu. W ofercie Samsunga znajdziemy bowiem kamerę Freetalk. Jest ona tańsza, bo kosztuje 150 dolarów, ale zapewnia niższą rozdzielczość (640×480 pikseli). Współpracuje z telewizorami z serii 7000 oraz 8000.

Obie kamery wyposażono mikrofon, który rejestruje głos z odległości około 4 metrów.

Tymczasem Skype myśli o podboju nowych rynków. Firma przygotowała SDK, dzięki któremu developerzy mogą przystosować Skype’a do pracy z olbrzymią gamą urządzeń – od samochodowych systemów audio-wideo po urządzenia podsłuchowe.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: pw

Komentarzy: 2 w artykule: ”Skype w telewizorze”

  1. CSGO pisze:

    CSGO…

    Wow cuz this is extremely excellentexcellent work! Congrats and keep it up…

  2. Google pisze:

    Google…

    Below you will find the link to some web pages that we consider you’ll want to visit….