Ratuj Głuszca
google-droids

Dwóch ważnych członków senackiej podkomisji antymonopolowej, Herb Kohl i Mike Lee, wysłali do Federalnej Komisji Handlu list, w którym domagają się wszczęcia śledztwa przeciwko Google’owi. Senatorowie podejrzewają, że wyszukiwarkowy gigant postępuje nieuczciwie, promując swoje własne usługi w wynikach wyszukiwania.

Zarzuty tego typu wysuwały firmy Expedia, Yelp i Nextag. Podczas przesłuchania w Senacie, przedstawiciele tych firm przekonywali polityków, że „Google nie gra fair“ i manipuluje wynikami wyszukiwania.

Zeznający przed Senatem były szef Google’a Eric Schmidt zaprzeczył oskarżeniom. Senator Lee zarzucił firmie, że wyniki wyszukiwania 650 różnych produktów wyglądają podobnie. Oferta Google’a zawsze znajduje się w nich na 3. miejscu. Schmidt stwierdził, że nie jest to wynikiem żadnej manipulacji.

Do Google’a należy ponad 65% rynku wyszukiwania w USA. Z tego też powodu urzędy i politycy coraz baczniej przyglądają się działaniom koncernu.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarzy: 4 w artykule: ”Senatorowie chcą śledztwa przeciwko firmie Google”

 1. arlpnxqehq pisze:

  arlpnxqehq…

  Maintain the helpful work and producing in the crowd!…

 2. Google pisze:

  Google…

  Below you will obtain the link to some sites that we feel you must visit….

 3. Google pisze:

  Google…

  Although internet websites we backlink to beneath are considerably not related to ours, we really feel they are truly worth a go by way of, so possess a look….

 4. Google pisze:

  Google…

  Always a big fan of linking to bloggers that I really like but don’t get a whole lot of link love from….