Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Dwa rdzenie taktowane zegarem 1GHz, nowy procesor graficzny, a wszystko w to w 45nm – tak prezentować się będzie następca Hummingbirda z procesorem ARM Cortex A9, GPSem, oraz wyjściem HDMI.

Ewolucji smartfonów ciąg dalszy. Samsung, potentat rynku elektroniki użytkowej, zamierza stworzyć nowy układ typu SoC Orion przeznaczony dla telefonów komórkowych. Posiadać będzie dwa rdzenie Cortex A9 1GHz z 1MB pamięci cache L2 oraz nowy, pięciokrotnie szybszy od poprzedniej generacji układ graficzny, bez trudu zapewniający płynny obraz w grach 3D.

 

Orion nie będzie przeznaczony jedynie do smartfonów i pojawi się także w netbookach i tabletach. Fakt ten nie dziwi zważywszy na jego szybkość – będzie on mógł odtwarzać i nagrywać filmy w rozdzielczości 1080p, obsługuje wiele rodzajów pamięci masowej (pamięci NAND flash, moviNAND, dyski SSD oraz HDD), pamięci LPDDR2 i DDR3, ma wbudowany odbiornik GPS oraz kontroler obrazu umożliwiający wyświetlanie na dwóch ekranach naraz dzięki interfejsowi HDMI 1.3a.

 

Testowa produkcja Oriona rozpocznie się pod koniec tego roku, jednak my będziemy musieli na pierwsze urządzenia z tym układem poczekać przynajmniej do połowy przyszłego roku.

 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.