Ratuj Głuszca
netbook-samsung

Samsung rezygnuje z dalszej produkcji netbooków. Firma wysłała do jednego ze swoich partnerów list, w którym informuje, że w pierwszym kwartale przyszłego roku zaprzestanie produkcji tego typu urządzeń. Zamiast tego skupi się na tabletach i ultrabookach.

Koreański koncern rezygnuje z osobistych komputerów z ekranami o przekątnej 10,1 cala. Zamiast nich będzie oferował bardziej wydajne notebooki w wyświetlaczami 11,6 i 12 cali. Wyświetlacz 10,1 cala będzie obecny tylko w tabletach.

Netbooki pojawiły się na rynku przed kilkoma laty. Te komputerki z wyświetlaczami o przekątnych od 7 do 10 cali miały być wygodniejszą w użyciu, bardziej mobilną i tańszą wersją laptopów. Nigdy jednak nie były używane jak pecety. Mało wydajne procesory nie pozwalają na wygodną pracę, a to powoduje, że nie nadają się do zastosowań profesjonalnych. Wielu użytkowników domowych też z nich nie korzysta, gdyż nie pozwalają na cieszenie się w pełni multimediami. Z tego też powodu netbooki były używane do prostych zadań – komunikacji czy przeglądania internetu. Pojawienie się tabletów spowodowało znaczny spadek zainteresowania netbookami.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarze wyłączone.