Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Lider rynku wyświetlaczy, Samsung, właśnie przedstawił światu najnowsze ekrany S-PLS, którymi zamierza zdeklasować konkurencję. Będą one nie tylko miały większe kąty widzenia oraz jasność niż wyświetlacze IPS stosowane w smartfonie iPhone 4, ale także będą o 15% tańsze w produkcji. Zapowiada się mała rewolucja??

 Samsung, obecnie największy producent wyświetlaczy dla urządzeń przenośnych, wyraźnie nie dał za wygraną na polu matryc LCD po porażce, jaką zafundował mu ekran IPS najnowszego iPhone’a 4. Nie minęło nawet pół roku od prezentacji  najnowszego produktu spod znaku wielkiego jabłka, a już Samsung pokazał światu ekran Super PLS, bijący na głowę tak zachwalaną Retinę.

 

Skrót PLS oznacza technologię Plane for Line Switching, dzięki której kąty widzenia na tej matrycy będą o wiele lepsze niż w tradycyjnych LCD oraz IPS. Co więcej, jasność zostanie poprawiona o 10 procent, a koszt produkcji wyświetlacza nowego typu będzie o 15 procent niższy niż IPS. Co za tym idzie, IPS nie ma żadnych szans w starciu z najnowszym produktem Samsunga, i już wkrótce usunie się w cień.

 

10x1201in23samun Samsung prezentuje matrycę Super PLS – następcę IPS

 

Matryce S-PLS w pierwsze kolejności trafią do smartfonów i tabletów, gdzie jak na razie potrafią zaoferować rozdzielczość WXGA (1440 x 900 pikseli). Ich produkcja rozpocznie się na początku przyszłego roku, dzięki czemu mogą zapełnić lukę po ekranach sAMOLED, których nie będzie aż do czasu uruchomienia nowej fabryki.

 

Samsung pracuje nad około 30 patentami dotyczącej nowej technologii, zatem nie spodziewajcie się tego typu ekranów od innych producentów w najbliższym czasie.

 

Źródło: Engadget

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.