Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Choć nikt nie dawał mu większych szans, Samsung Bada okazał się niemałym zaskoczeniem. Do tej pory zakupiono już ponad 10 milionów smartfonów z tym systemem, a dzięki aktualizacji do wersji 2.0 koreański producent zamierza podwoić tempo sprzedaży. Czy to mu się uda??

Minął już ponad rok od oficjalnej premiery platformy Bada, a ona nadal nie jest wystarczająco konkurencyjna względem iOS, Androida czy Symbiana. Po części ponosi za to winę Samsung, który dopiero niedawno wystarczająco rozszerzył liczbę telefonów z tym systemem ( główną siłą napędową okazał się Wave II, sprzedany do tej pory w 5 milionach egzemplarzy), jednak wcale go to nie zniechęca. Wręcz przeciwnie, koreański producent jest zadowolony z popularności swojego systemu operacyjnego, a co więcej, przygotowuje kolejne mocne uderzenie –aktualizację do wersji 2.0.

 

Podczas konferencji deweloperów w Korei Samsung ujawnił kilka głównych nowości, które pojawią się w Bada 2.0. Dodaną zostanie obsługa NFC (Near Field Communication, który ostatnio trafił do Androida wraz z wersją 2.3 tego systemu) oraz DRM, poprawiony interfejs użytkownika, który teraz będzie miał więcej opcji konfiguracji i kustomizacji, wprowadzenie wielozadaniowości (multitaskingu), poprawienie aplikacji społecznościowej, oraz wiele innych, mniejszych poprawek, aktualizacji czy bajerów.

 

Programiści platformy Bada z pewnością ucieszą się z nowego Bada SDK, który trafi na platformy Linux oraz Mac, a także nowego frameworku koncentrującego się na aplikacjach sieciowych. 

 

Bada 2.0 trafi na rynek już w przyszłym roku. Samsung oświadczył, iż jego celem jest sprzedanie 10 milionów smartfonów  z serii Wave w pierwszej połowie przyszłego roku. Biorąc pod uwagę możliwości systemu oraz urządzeń weń wyposażonych nie będzie to raczej trudne do osiągnięcia.

 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.