Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Choć na razie tylko w Korei. Mimo dość standardowej konfiguracji netbook ten wyróżnia system dual-boot, pozwalający w zależności od potrzeb na uruchomienie starego dobrego Windowsa XP lub coraz popularniejszego systemu operacyjnego Android.

Acer właśnie zaprezentował nowego ciekawego netbooka z serii Aspire One. Niestety nie sprawdziła się pogłoska o tym, jakoby najnowsze dzieło tego tajwańskiego producenta miało na pokładzie dwurdzeniowego Atoma –będzie za to system dual-boot, dzięki któremu możemy na maszynie uruchomić system operacyjny Android lub Windows XP.

 

Acer Aspire One D255, bo takie oznaczenie ma ten model,  poza podwójnym systemem operacyjnym prezentuje się raczej standardowo: będzie miał 10.1-calowy ekran, jednordzeniowy procesor Intel Atom N450 1.66GHz, zintegrowaną kartę graficzną GMA 3150, 160GB dysk twardy, kamerkę internetową, oraz 3- lub 6-komorową baterię.

 

Maszyna ta obecnie dostępna jest na Tajwanie, gdzie kosztuje od 375 do 470 dolarów, w zależności od wersji. Data premiery w Polsce nie została jeszcze ustalona.

 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.