Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Dwa rdzenie, 1,5GHz każdy, pełne wsparcie dla odtwarzania materiału 1080p, wyjście HDMI 1.4, obsługa pamięci DDR3… Nie, to nie parametry nowego netbooka z IONem, a procesora Qualcomm Snapdragon QSD8672, którego zadaniem będzie podbój rynku topowych smartfonów.

Pierwszy znany procesor Qualcomma – Snapdragon 1GHz – narobił wiele, wiele szumu na rynku smartfonów otwierając przed nimi całkiem nowe możliwości. To jednak już przeszłość – firma właśnie zaprezentowała nowego Snapdragona, który w tej odsłonie będzie posiadać dwa rdzenie taktowane z częstotliwością 1.5 GHz! Jeszcze niedawno podobne procesory były popularne w komputerach stacjonarnych (Intel Core 2 Duo E21xx), a teraz trafią do tych niewielkich urządzeń w naszych kieszeniach. Oczywiście najnowsze procesory są na tyle silne, iż powinny pojawić się także w netbookach, tabletach oraz tanich notebookach.

 

 Procesor Snapdragon QSD8672 posiadać będzie dwa rdzenie taktowane z częstotliwością 1.5GHz, interfejs pamięci DDR3, zintegrowany port HDMI, dzięki czemu będzie w stanie bez problemu odtworzyć materiał 1080p. Drugi z linii, tak samo taktowany model MSM8672 wyprodukowany zostanie w oparciu o architekturę ARM w technologii 45nm.

 

Pierwsze urządzenia wyposażone w najnowsze dwurdzeniowe procesory Qualcomma powinny pojawić się na przełomie 2010/2011. I jak tu teraz kupować topowego obecnie smartfona, który za pół roku będzie już przestarzały?

 

Źródło: PCLaunches

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.