Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Podczas swej wizyty w Kalifornii Dmitrij Medvedev nie tylko zjadł obiad wraz z gubernatorem tego stanu Arnoldem Schwarzeneggerem, ale także zwiedził wiele firm w Dolinie Krzemowej. Celem jego wizyt stały się m.in. siedziby Cisco, Twittera, Apple czy amerykańskiego oddziału rosyjskiej firmy Yandex.

Prezydent Federacji Rosyjskiej Dmitrij Medvedev został pierwszym Rosjaninem posiadającym najnowszego iPhone’a 4, który trafił do sprzedaży w zeszły czwartek. Przywódca tego kraju otrzymał go jako prezent od szefa firmy Apple, Steve’a Jobsa podczas wizyty w siedzibie tej firmy w Cupertino w stanie Kalifornia.

 

Według rosyjskiego operatora sieci komórkowej Beeline nowość Apple pojawi się na tamtym rynku nie wcześniej niż we wrześniu. Podczas swojej wizyty w Krzemowej Dolinie Dmitrij Medvedev odwiedził także amerykańskie biuro rosyjskiej wyszukiwarki Yandex.

 

Ośrodek Yandex Labs w Paolo Alto w Kalifornii zajmuje się naukowymi projektami dotyczącymi przede wszystkim optymalizacji technologii wyszukiwań online oraz związanymi z tymi problemami. Po firmie prezydenta oprowadzał szef Yandexu Arkady Volozh oraz szef działu technologicznego Arkady Borkovsky.

 

159550315 Prezydent Rosji odwiedza Dolinę Krzemową

 

Niestety nie wiemy czy najnowszy prezydencki iPhone 4 był całkowicie wolny od pluskiew CIA lub czy nie posiadał czasem prywatnego numeru telefonu do guru Apple’a, Steve’a Jobsa.   

 

Źródło: globalvoicesonline.org

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.