Ratuj Głuszca
hp

Ich obudowy kryją kilka ciekawych rozwiązań.

W HP dużo się ostatnio dzieje – oprócz nowych laptopów, netbooków i monitorów firma nam zaprezentowała trzy nowe serie komputerów PC, każdy przeznaczony dla innego użytkownika. I tak, pierwszy z nich, HP Compaq 8000f Elite Ultra Slim, przeznaczony został na rynek masowy. Compaq 8100 Elite jest gratką dla miłośników oszczędzania energii, a ostatni z nich – HP Z200 Workstation – został stworzony z myślą o inżynierach i innych użytkownikach potrzebującej porządnej mocy obliczeniowej.

HP Compaq 8000f Elite Ultra Slim oprócz bardzo niewielkich wymiarów zewnętrznych jest także 30% bardziej energooszczędny w porównaniu do poprzednich modeli. Jest także zakwalifikowany do ENERGY STAR niezależnie od konfiguracji i zarejestrowany w EPEAT Gold, a także wyposażony w ciekawy system HP Power Assistant, pomagający zredukować pobór energii nie zmniejszając przy tym wydajności.

HP Compaq 8100 Elite poszedł jeszcze dalej w tym kierunku – zasilacze o 89% sprawności oraz technologie ograniczające pobór energii jak nowoczesne dyski SSD pozwalają zmniejszyć zużycie prądu do minimum przy ciągle bardzo wysokiej wydajności.

HP Z200 workstation został zaprojektowany dla wymagających użytkowników, przez co ma się podobno bardzo dobrze sprawować w programach typu AutoCAD czy Adobe Photoshop. Komputer może być wyposażony w procesory dwu- i czterordzeniowe.

Cena HP Compaq 8000f Elite i HP Compaq 8100 Elite ma zaczynać się od 849$. Ostatni z trójki, HP Z200 Workstation, ma być tańszy, i kosztować 769$ w najtańszej konfiguracji. Wszystkie komputery będą wyposażone w system operacyjny Windows 7 i zadebiutują w okolicach lutego.

 

Źródło: PCLanuches

Komentarze wyłączone.