Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Nvidia nadal nie pokazała wszystkich niskobudżetowych kart serii 400, które miały rywalizować z Radeonami HD 5000, a tu AMD już zapowiada premierę układów HD 6000 na październik. Czy Nvidia wystawi godnego konkurenta??

Według serwisu Fudzilla, premiera nowej generacji kart graficznych firmy AMD, Radeonów HD serii 6000, będzie miała miejsce już pod koniec października.

 

Dzięki temu pierwsze karty z serii HD 6000 powinny trafić do sklepów już na początku listopada. Podobna sytuacja miała miejsce rok temu podczas premiery obecnej generacji kart firmy AMD – data premiery papierowej ze sklepową rozminęła się o prawie dwa miesiące.

 

Nadchodząca generacja Radeonów HD 6000 pod względem zmian nie będzie rewolucyjna, jednak samo dopieszczenie kart z serii HD 5000 powinno wystarczyć, by utrzymać lekką przewagę nad Nvidią. Z największych zmian warto wymienić znaczną poprawę jednostek teselacji, które w porównaniu do tych stosowanych w kartach z Fermi na pokładzie były do tej pory o wiele słabsze.

 

Pierwsza prezentacja kart z rdzeniami Southern Islands prawdopodobnie odbędzie się podczas wielkiej imprezy w Los Angeles w 43 tygodniu bieżącego roku. Oznacza to, że jeśli nic nie opóźni premiery, już w przyszłym miesiącu Nvidia znowu będzie się miała czego bać.

 

Źródło: Fudzilla

Komentarze wyłączone.