Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Pracownicy Microsoftu świętowali zakończenie prac nad systemem Windows Phone 7 w nietypowy sposób – urządzili uroczysty pogrzeb konkurencji, która ich zdaniem nie wytrzyma starcia z najnowszym systemem operacyjnym z Redmond.

Pracownicy Microsoftu świętowali nadanie najnowszemu systemowi Windows Phone 7 statusu RTM (gotowego do produkcji) w bardzo niezwykły sposób – odprawiając „pogrzeb” telefonów BlackBerry i iPhone, dwóch głównych amerykańskich konkurentów dla smartfonów z okienkami na pokładzie.

 

Poprzebierani i wystylizowany pracownicy po ozdobieniu logami Windows Phone swoich samochodów szli w kondukcie pogrzebowym niosąc trumny z urządzeniami BlackBerry i iPhone, które wkrótce z zadowoleniem potem pogrzebali.

 

iphonecelebrationhearst Pracownicy Microsoftu pogrzebali iPhone’a

kondukt pogrzebowy iPhone’a

 

Microsoft ukończył prace nad systemem Windows Phone 7 pierwszego września, którego data premiery powinna być ogłoszona podczas konferencji mającej odbyć się 11 października w Nowym Jorku. System WP7 jest podobno najbardziej wszechstronnie przetestowanym systemem operacyjnym jaki Microsoft stworzył do tej pory – producent korzystał z ponad tysiąca urządzeń uruchamianych każdego dnia by wykonywały zautomatyzowane testy – łączny czas sprawdzania systemu WP7 pod kątem błędów wyniósł prawie 10 milionów godzin!

 

Pierwsze smartfony korzystające z najnowszego systemu operacyjnego giganta z Redmond powinny pojawić się na przełomie października i listopada.

 

Podczas happeningu pracownicy Microsoftu zatańczyli także Thrillera – co, jak widać poniżej, wyszło im zupełnie nieźle!

 

Źródło: neowin

Komentarze wyłączone.