Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Choć minęły już trzy miesiące od premiery systemu Windows Phone 7 nadal nie potrafi przyciągnąć do siebie tłumów. Na szczęście wkrótce może się to zmienić – developerzy aplikacji dwoją się i troją, by zapewnić platformie solidną bazę oprogramowania, która na tą chwilę zawiera ponad 5000 pozycji! Czy to wystarczy by nawiązać walkę z Androidem i iOS??

Firma Microsoft chwali się, że twórcy oprogramowania napisali już 5 tysięcy aplikacji dla najnowszego systemu Windows Phone 7. Jest to całkiem dobry wynik – ich liczba rośnie tylko nieznacznie wolniej niż w przypadku App Store podczas jego startu.

 

Do tej pory sprzedano ponad 1.5 miliona smartfonów z tym systemem, co jest całkiem dobrym wynikiem zważywszy na ekskluzywność i wymagania sprzętowe tego systemu. Najważniejsze jednak iż developerzy nie spisali platformy na straty – w samym grudniu przybyło ponad 2000 programów. Dynamika wzrostu przebija nawet Androida w początkowym stadium rozwoju.  


Czy Microsoft odniósł sukces?  Możemy z całą pewnością stwierdzić, że nie. Zważywszy na poniesione przez firmę koszty (na samą reklamę przeznaczono 500 milionów dolarów!) popularność nowego systemu jest niewielka. To się może jednak odmienić – gigantowi z Redmond nie brak funduszy oraz determinacji by uczynić z WP7 godnego rywala Androida i iOS.

 

Najbliższy rok zadecyduje o popularności tego systemu. Windows Phone 7 najbardziej potrzebuje teraz taniego i dobrego smartfona, który rozpropagowałby najnowszy system Microsoftu. Czy możemy liczyć tutaj na LG, Samsunga, lub HTC? Czas pokaże.


Źródło: Microsoft

Komentarze wyłączone.