Ratuj Głuszca
ballmer

Steve Ballmer ujawnił, że popyt na Windows 8 jest wyższy niż był na Windows 7. To zaskakująca informacja, gdyż Windows 7 jest najlepiej sprzedającym się systemem w historii Microsoftu. Dotychczas sprzedano 670 milionów licencji tego OS-u.

Przed trzema laty Windows 7 zbierał bardzo dobre recenzje i od samego początku można było przypuszczać, że klienci go polubią. Tymczasem reakcje na Windows 8 były znacznie bardziej wstrzemięźliwe. Informacja przekazana przez Ballmera może zatem budzić zdziwienie. Jednak poparł on swoją tezę konkretnymi danymi – od piątku 26 października sprzedano 4 miliony kopii Windows 8. Najprawdopodobniej odnosi się to kopii kupionych przez klientów indywidualnych, gdyż Ballmer mówił również o sprzedaniu dziesiątków milionów licencji partnerom. Ta druga wartość dotyczy prawdopodobnie zarówni firm, które kupiły Windows 8 na swoje potrzeby i w którymś momencie będą go instalowały, jak i OEM-owych producentów sprzętu, którzy będą oferowali go wraz z najnowszym systemem Microsoftu.

Steve Ballmer przemawiał w San Francisco, podczas konferencji, na której zaprezentowano nowe telefony z Windows Phone 8. Jego słowa nie dotyczyły jednak wersji dla smartfonów – prezes Microsoftu wyraźnie mówił o Windows 8 oraz tablecie Surface.

Obecnie do systemów Microsoftu należy 3,5% rynku smartfonów. Jego główni rywale to Android (68%) i iPhone (17%). Podczas wspomnianej konferencji Ballmer i inni menedżerowie koncernu zaprezentowali telefony produkcji Nokii, Samsunga i HTC. Poinformowali, że w firmowym sklepie z aplikacjami znajduje się już 120 000 programów dla smartonów. To kilkukrotnie mniej niż w sklepach Apple’a i Androida.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Jeden komentarz :) w artykule: ”Popyt na Windows 8 większy niż na Windows 7”

  1. michal1200 pisze:

    Mają monopol bo wszyscy z niego korzystają i kupują, ja osobiście mam 7 a mógłbym siedzieć nawet na xp… nie robi mi to jaki to system