Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Wprowadzenie paczkomatów przez firmę InPost niespecjalnie spodobało się Poczcie Polskiej, która postanowiła wprowadzić na rynek własną, podobną usługę. E-przesyłka będzie równie tania, jednak czy równie dobra??

Poczta Polska nie chcąc już więcej tracić na rzecz firm kurierskich, takich jak DHL, DPD czy UPS, wprowadza właśnie nową usługę e-przesyłkę. Czy ta stworzona wraz z Allegro usługa będzie wystarczająco konkurencyjna by przeciwstawić się kurierom i paczkomatom?

 

Jak pokazały realia naszego rynku, jedną z najważniejszych cech dobrej przesyłki jest cena. Ta będzie naprawdę atrakcyjna – zaczynać się będzie od 7 złotych za kilogramową paczkę. Czas dostawy też jest dość krótki – e-przesyłka zostanie dostarczona adresatowi w ciągu maksymalnie trzech dni od daty nadania. Można ją potem będzie odebrać w jednym z 1300 oddziałów poczty – o oczekującej przesyłce poinformuje nas wysłana wiadomość e-mail.

 

Głównym konkurentem e-przesyłki będą paczkomaty firmy InPost. Przy niemal identycznej cenie (6.99zł) oferuje szybszy transport (do dwóch dni roboczych) i odbiór paczek niezależnie od pory dnia – paczkomaty otwarte są 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

 

Jeszcze w tym roku ma wystartować kampania promocyjna nowej e-przesyłki. Jak widać, po raz pierwszy od lat Poczta Polska stara się być konkurencyjna. Czy uda jej się pokonać rywali?

 

Źródło: Poczta Polska

Komentarzy: 2 w artykule: ”Poczta Polska wprowadza e-przesyłkę”

  1. vc nba2k15 pisze:

    vc nba2k15…

    Great looking site. Assume you did a great deal of your ownyour very own coding…

  2. Google pisze:

    Google…

    Just beneath, are a lot of completely not related web-sites to ours, nonetheless, they are certainly worth going over….