Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Niestety tylko dla wybranych. Pierwsze 65 tysięcy netbooków z wersją beta systemu Chrome OS trafi do rodzin i przyjaciół pracowników firmy Google już 7 grudnia. My w zamian możemy liczyć na pierwszą oficjalną prezentację systemu oraz netbooka stworzonego specjalnie z myślą o nowym dziecku Google. Czy praca w chmurze okaże się przełomem??

Czyżby czas oczekiwania miał się ku końcowi? Nasze źródła donoszą, iż firma Google zamierza 7 grudnia zaprezentować światu pierwszego netbooka z systemem Chrome OS. Co ciekawe, ten wyposażony w procesor Intel Atom komputer nie trafi na razie do masowej produkcji – stworzone zostanie tylko 65 tysięcy sztuk, mających trafić do „najbliżej rodziny i przyjaciół” pracowników Google.  Fakt ten nie dziwi, zważywszy na fakt, iż Chrome OS nadal jest w fazie beta, niespecjalnie przyjaznej użytkownikowi. Wspominani szczęśliwcy staną się tak naprawdę beta testerami nowego systemu.

 

Wraz z systemem operacyjnym Chrome OS zadebiutuje także Chrome Web Store, czyli odpowiednika Android Market dla nowego systemu Google’a. Zasada działania będzie podobna – będziemy mogli z niego ściągnąć z niego aplikacje zarówno darmowe jak i płatne, które uruchamiać się będą w przeglądarce. Choć Chrome OS pracuje w chmurze, będzie możliwa także praca offline oraz trzymanie lokalnych plików na swoim dysku (jak na przykład wiadomości Gmail czy kopii plików z Google Docs). Już na początku działalności Chrome Web Store da nam dostęp do wielu aplikacji, które są dodawane tam przez developerów już od pewnego czasu. 

 

Wszystkie te atrakcje czekają na nas 7 grudnia. Być może wtedy pojawią się też pierwsze recenzje nowego systemu, a także sprzętu, o którym na razie niewiele wiemy. Mamy także nadzieję na podanie daty premiery netbooka Google dla szerszej publiczności. 

 

Źródło: Engadget

Komentarze wyłączone.