Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Ofensywa Google’a trwa. Po zdobyciu znacznej części rynku smartfonów gigant z Mountain View zamierza wyprzeć z rynku netbooki, co może się udać z pomocą systemu Chrome OS oraz silnych i energooszczędnych procesorów typu ARM. Intel oraz Microsoft ma się czego obawiać.

Już w tym miesiącu ma ruszyć sprzedaż pierwszych smartbooków wyposażonych w system operacyjny Google Chrome OS, w tym także urządzenia stworzonego przez Google, powstałego na wzór Nexusa One.

 

Notebooki Google z Chrome OS produkować będzie firma Inventec w ilości około 60,000-70,000 sztuk. Komputery te będą wykorzystywać coraz popularniejsze procesory o architekturze ARM i – podobnie jak to było z Nexusami One -nie będzie można kupić ich w sklepach.

 

Kolejnymi firmami chcącymi przyłączyć się do ofensywy Google będą Acer, Hewlett-Packard oraz Asustek, które zamierzają zaprezentować własne urządzenia pracujące pod kontrolą nowego systemu firmy Google najwcześniej w grudniu tego roku.

 

Jak niektórzy pamiętają, poprzednie próby wdrożenia smartbooków kończyły się fiaskiem. Tym razem ma być inaczej, a to za sprawą… konkurencji. iPad firmy Apple przetarł szlak urządzeniom pozbawionym systemu Windows, pokazując, że są także inne, dobre alternatywy dla tego systemu. Google zamierza kuć żelazo póki gorące, jednak czy trafi w gusta odbiorców?

 

Źródło: Digitimes

Autor wpisu: pw
Tagi: ,

Komentarze wyłączone.