Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

W Sieci zaprezentowano slajdy, które rzekomo pochodzą z Microsoftu i pokazują założenia przyszłego systemu operacyjnego z Redmond. Na razie nie udało się potwierdzić autentyczności slajdów.
Z materiałów tych wynika, że Windows 8 (tu warto zauważyć, że Microsoft nigdy nie użył takiej nazwy) ma obsługiwać wyświetlacze 3D, bezprzewodowe łącza z telewizorem, USB 3.0 i Bluetooth 3.0. System zostanie podobno wyposażony też w oprogramowanie pozwalające dostosowywać jasność wyświetlacza do oświetlenia otoczenia.

Ze slajdów wynika też, że system ma być przystosowany zarówno do pecetów, jak i tabletów, laptopów i wielu innych urządzeń przenośnych. Sugerują one również, że Microsoft planuje uruchomienie własnego sklepu z aplikacjami dla przyszłej wersji Windows.

Slajdy datowane są na 20 kwietnia i mowa jest w nich o wersji wcześniejszej niż M1 (Milestone 1). Jeśli zatem są prawdziwe to wskazują, że koncern z Redmond jest na razie na etapie planowania, a nie tworzenia produktu.

Microsoft nie wspomina na razie ani słowem o następcy Windows 7, jednak z wcześniejszych zapowiedzi przedstawicieli koncernu wiadomo, że kolejny system z Redmond nie trafi na rynek wcześniej niż pod koniec 2012 roku. Nie powinien też ukazać się później niż pod koniec 2014.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: pw
Tagi:

Komentarze wyłączone.