Ratuj Głuszca
MINPIC6-600

Pierwsza na świecie kamera 3D Minoru stworzona przez brytyjską firmę VoIP Voice do kręcenia filmów i robienia zdjęć w systemie 3D i 2D jest już dostępna w naszym kraju. Dystrybutorem tego innowacyjnego produktu na polskim rynku jest KONTEL-TETECOM.

Przypominająca kształtem małego robota, kamera Minoru 3D to pierwsza mini kamera internetowa umożliwiająca nagrywanie filmów trójwymiarowych. Zaprojektowane przez angielskiego designera Davida Holdera urządzenie można podłączyć do komputera przez port USB. Kamerka ma ruchome nóżki, może stać lub siedzieć na biurku lub zostać umocowana na monitorze.

Minoru 3D wyposażona jest w dwa obiektywy rejestrujące obraz z różnych punktów (pod różnymi kątami), rozmieszczone podobnie jak ludzkie oczy. Dzięki zastosowaniu dwóch, rejestrujących obraz matryc i obiektywów, po nałożeniu na siebie obrazów, można „widzieć” stereoskopowo, a nie płaski obraz jaki rejestrują zwykłe kamery. Minoru w języku japońskim oznacza rzeczywistość i tak właśnie realnie postrzegamy, kiedy oglądamy obraz w 3D. Trójwymiarowy obraz widoczny jest po założeniu specjalnych okularów dołączonych do zestawu (pięć par).

Posiadacze Minoru 3D mogą przekazywać trójwymiarowy obraz poprzez komunikatory internetowe, nagrywać filmy 3D, robić zdjęcia 3D (tworzyć stereoskopowe anaglify), a także używać kamerki jak zwykłego webcama do komunikacji przez internet.

Rejestrowany przez kamerę obraz może mieć rozdzielczość 800×600 pikseli (przy 30 klatkach na sekundę). Oprogramowanie Minoru przetwarza obraz i dostarcza go do oglądania w trzech wymiarach (3D). Trójwymiarowy obraz można przekazywać korzystając m.in. z komunikatorów takich jak: Windows Live Messenger, Skype, AOL Instant Messenger, ooVoo.

Kamera nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania na komputerze odbiorcy. Do oglądania obrazu w trzech wymiarach potrzebne są jedynie okulary 3D. Oprogramowanie dostarczane z kamerą umożliwia nagrywanie filmów i fotografowanie. Za pomocą jednego kliknięcia można przesyłać pliki wideo na serwis YouTube oraz wysyłać znajomym zdjęcia pocztą elektroniczną. Podobnie jak zwykłe kamery internetowe, Mi jest kompatybilna z innymi programami do nagrywania filmów i dowolnymi komunikatorami internetowymi.

Dołączone do zestawu oprogramowanie umożliwia wybór jednego z czterech trybów pracy kamery Minoru 3D:

3D – tryb nagrywania obrazów w 3D (aby zobaczyć efekty 3D niezbędne jest użycie okularów), obraz w obrazie (PiP) – tryb pozwalający zobaczyć detale elementu przy zachowaniu widoku całości (wybrane element należy przytrzymać przy lewym oku Minoru i szczegółowy obraz pojawi się w dużym oknie PiP).

2D – tryb nagrywania w 2D (używany np. jeśli odbiorca, nie dysponuje okularami 3D), Side by Side – tryb dla prawdziwych entuzjastów technologii 3D – tryb nagrywania obrazów „Side by Side” (nagrania mogą być odtwarzane za pomocą stereoskopowego odtwarzacza).

Minoruup 600 Pierwsza kamera internetowa 3D do rozmowy ze znajomymi

Cechy produktu

Typ produktu: kamera 3D USB
Wymiary (szer. x głęb. x wys.): 10 cm x 13 cm x 3 cm
Waga: 110 gram
Obudowa kolor: czerwony
Producent: Wielka Brytania
Wbudowany mikrofon
Wielkość wyjściowa obrazu: max 800×600
Szybkość klatek: do 30 klatek na sekundę
Dwa tryby VGA 640×480 CMOS
Dwa wysokiej jakości obiektywy szerokokątne
Typ interfejsu Hi-Speed ​​USB
Szybkość transmisji danych: 480 Mb/sekundę (Mbps)
Zasilanie: USB
Dołączone oprogramowanie: sterowniki 3D, aplikacja nagrywania 3D
Wymagany system operacyjny: Microsoft Windows XP, Microsoft Windows Vista
Gwarancja producenta: 12 miesięcy

Źródło: Materiał prasowy

Komentarze wyłączone.