Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Nowy Firefox 4 upodobni się nieco do konkurencji, choć nadal zachowa swój niepowtarzalny styl. Przy okazji będzie jeszcze szybszy, atrakcyjniejszy i wydajniejszy od poprzednika.

Po cichu i bez większego rozgłosu Mozilla udostępniła na swoich serwerach pierwszą betę najnowszego Firefoxa oznaczonego numerkiem 4. Według producenta czwarta odsłona tej przeglądarki wniesie rewolucyjny interfejs oraz znaczny wzrost wydajności.

 

Udostępniona wersja przeznaczona jest na platformy Windows, Linux i Mac OS X. Pierwsze testy wykazały, że ma jeszcze pewne problemy z obsługą JavaScript, jednak nie jest to poważna wada jak na wersję beta. Największą nowością ma być sprzętowa akceleracja Direct2D przy wykorzystaniu karty graficznej, która niestety jest obecnie wyłączona. Aktywna jest za to opcja akceleracji HTML 5.

 

Co do samego interfejsu, to  wygląda teraz podobnie do tego z Google Chrome, a w systemach Vista i 7 używa interfejsu Aero. Zakładki zmieniły swoje miejsce i znajdują się teraz na górze okna. Podstawowe menu zostało usunięte a najważniejsze opcje przeniesione do rozwijanego przycisku „Firefox” stworzonego na wzór „wstążki” Microsoftu. Przeglądarka jest teraz bardziej przejrzysta i sprawia wrażenie sporo lżejszej od swej poprzedniczki. Tych, którym nie spodobają się najnowsze zmiany w interfejsie, uspokajamy – będzie możliwość przywrócenia standardowego z poprzednich edycji wyglądu zakładek i menu.

 

Pierwsza beta Firefoxa 4 jest jeszcze bardzo niestabilna , przez co raczej nie zaleca się jej instalacji. Nie przechodzi też testów zgodności ze standardami ( poniżej zrzut ekranowy z testu ACID3). Jeśli Was to nie zraziło, najnowszą edycję tej popularnej przeglądarki internetowej w wersji dla systemu Windows możecie pobrać stąd.

 

 Pierwsza beta Firefoxa 4 już jest!

Źródło: Mozilla

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.