Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Wprowadzenie na rynek USB 3.0 zapewniło nam wysyp nowych pamięci przenośnych o dużej szybkości i pojemności. Niestety, z uwagi na brak dobrego kontrolera jednoukładowego pamięci te był albo dość wolne, albo za drogie. Firma Patriot wzięła pod uwagę te czynniki i stworzyła szybki i tani kontroler Quad Channel.

Po premierze USB 3.0 rozpowszechniły się trzy podejścia do tworzenia pamięci przenośnych – miniaturowy zewnętrzny dysk SSD, pendrive z obsługą macierzy RAID, oraz najtańsze – stworzenie prostego klucza USB z pojedynczym kontrolerem zdolnym pracować z prędkością 80MB/s w odczycie i 60MB/s w zapisie.

 

O ile te ostatnie stały się popularne z racji ceny, to ich wydajność pozostawia wiele do życzenia. Firmie Patriot nie odpowiadał ten stan rzeczy i stworzył nowoczesny pendrive z linii Supersonic, wykorzystujący tajemniczy kontroler „quad channel”. Zdaniem firmy ten jednoukładowy kontroler potrafi działać z prędkościami 100MB/s w odczycie oraz 70MB/s w zapisie, znacząco wyprzedzając pod tym względem konkurencję.

 

Nowe pamięci przenośne z serii Supersonic będą miały 32 lub 64GB pojemności I trafią na rynek na początku przyszłego roku. Cena na razie nie jest znana.

 

Źródło: Patriot

Komentarze wyłączone.