Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Partia Piratów kompletuje załogę – tym razem na swój pokład wzięła młody, acz waleczny serwis WikiLeaks, który zasłynął opublikowaniem tajnej dokumentacji dotyczącej wojny w Afganistanie.

Szwedzka Partia Piratów nie próżnuje – tym razem zapewni hosting jednemu z najbardziej kontrowersyjnych ostatnio serwisów – chodzi oczywiście o WikiLeaks, znany z udostępnienia tajnych materiałów z wojny w Afganistanie.

 

Jak donosi serwis TorrentFreak, przedstawiciele szwedzkiej Partii Piratów zaoferowali hosting serwisowi WikiLeaks, który z radością przyjął tą propozycję. Partia Piratów zdecydowała się na ten krok rzekomo z powodu podobieństw poglądów między tymi grupami.

Do tej pory Partia Piratów przyjęła pod swą opiekę inny kontrowersyjny serwis – The Pirate Bay. WikiLeaks dołącza zatem do wesołej pirackiej trupy, która zostanie prawnie ochroniona jeśli szwedzka partia ponownie dostanie się do parlamentu.

 

Przypominjmy: WikiLeaks jest serwisem publikującym wycieki z wielu organizacji rządowych. Najgłośniej stało się o tym serwisie po opublikowaniu „dzienników z Afganistanu”, będącymi w istocie tajnymi informacjami dotyczącymi amerykańskiej armii przebywającej w tym kraju. Opublikowała także m.in. wiele umów międzynarodowych czy nawet dokumentację broni.

 

Głównym zagrożeniem dla WikiLeaks są Stany Zjednoczone, które twierdzą, iż serwis grozi ich bezpieczeństwu. WIkiLeaks broni się twierdząc, iż USA wcale nie są najważniejszym państwem na świecie.

 

 

Źródło: TorrentFreak

Autor wpisu: pw

Jeden komentarz :) w artykule: ”Partia Piratów będzie hostować serwis WikiLeaks”

  1. NBA2K16 pisze:

    NBA2K16…

    The posts is very intriguing…