Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Polskiej Agencji Prasowej można pobrać na iPhone’a, iPada oraz inne urządzenia mobilne. Usługa jest bezpłatna. Redakcja fotograficzna PAP jest pierwszą agencją fotograficzną w Polsce, która umieściła swoją aplikację zdjęciową w AppStore.
Umożliwia ona przeglądanie 33 spośród 104 Zdjęć Roku 2010 PAP, czyli fotografii, które w ubiegłym roku najpełniej opowiadały o bieżących wydarzeniach. Każde zdjęcie opatrzone jest informacją o okolicznościach jego powstania oraz autorze. Dodatkową funkcjonalnością aplikacji jest możliwość układania puzzli z wybranego zdjęcia.

„To pierwsza wypuszczona przez agencję prasową aplikacja, która jest połączona z grą” – mówi Maciek Chmiel, szef Codziennego Serwisu Fotograficznego PAP.

W 2010 roku życie w Polsce zdominowały wydarzenia dramatyczne: katastrofa smoleńska i powódź. W wyborze zdjęć PAP nie ucieka od tej tematyki, ale unika w aplikacji zdjęć drastycznych. „Jedną z najbardziej przejmujących fotografii zrobił Wojtek Pacewicz podczas powodzi na Lubelszczyźnie. Mężczyzna stojący w wodzie z dzieckiem na ręku trzyma zabawkę córki – pluszowego, ociekającego misia. Widzimy jednocześnie tragedię i misia – symbol ciepła i radosnego dzieciństwa. To zdjęcie niezwykle głęboko zapada w pamięć. Pokazuje tragedię, ale daje również cień nadziei” – powiedziała Anna Brzezińska-Skarżyńska, redaktor naczelna PAP-FOTO.

Zdjęcia dotyczą wszystkich dziedzin życia. Obok tematów społecznych i politycznych pojawiają się fotografie sportowe, zdjęcia show-biznesu i przyrodnicze.

„W aplikacji są fotografie ekskluzywne, np. zdjęcie autorstwa Jacka Turczyka na którym zmęczony Bronisław Komorowski usnął w samolocie. PAP jako jedyna agencja fotograficzna towarzyszyła też przyszłemu prezydentowi w czasie spotkania z Wisławą Szymborską” – dodaje Anna Brzezińska-Skarżyńska.

Program dedykowany jest na iPhone’a, iPoda touch i iPada, a także w ograniczonej funkcjonalności na urządzenia z systemem Android. W najbliższym czasie zostanie też udostępniona wersja dedykowana na Symbiana.

„W tej chwili nasza iPadowa aplikacja, która w AppStore pojawiła się w piątek wieczorem znajduje się na drugim miejscu wśród najchętniej ściąganych bezpłatnych aplikacji w Polsce. Wśród bezpłatnych aplikacji na iPhone’a zajmujemy miejsce drugie” – poinformował Maciek Chmiel.

Aplikacja dla użytkowników iPhone’ów i iPodów touch dostępna jest pod
adresem:

Aplikacja dla użytkowników iPadów dostępna jest pod adresem:

Źródło: PAP

Autor wpisu: pw
Tagi: ,

Komentarze wyłączone.