Ratuj Głuszca
360-panorama-kamera

Czy przyszło by wam kiedyś do głowy, że aby zrobić zdjęcie będziemy musieli rzucać aparatem? Prawdopodobnie nie a to z tego powodu, że zaprzecza to regułom fotografii. Widać jednak, że wszystko się zmienia. Grupa młodych i ambitnych inżynierów pracujących nad projektem ballcamera, zaprojektowała innowacyjny aparat fotograficzny składający się z 36 modułów aparatów stosowanych w telefonach o rozdzielczości 2MP.

Całość składa się z właśnie z wymienionych wyżej modułów oraz solidnej pianki przyciętej do kształtu piłki. Sekretem tego urządzenia jest zamontowany akcelerometr, który wyzwala wszystkie 36 kamer na raz w momencie, w którym piłka znajduje się w najwolniejszej fazie lotu – zaraz po osiągnięciu punktu wznoszenia. Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie względnie stabilnego momentu, który pomaga w zrobieniu nie poruszonych zdjęć.

Panoramiczne zdjęcia ściągamy za pomocą wbudowanego portalu USB i przeglądamy w specjalnym programie do oglądania obrazów sferycznych. Jak twierdzą twórcy taki sposób robienia zdjęć dostarcza lepszych doznać z oglądania. Pozwala na poczucie klimaty uwiecznionego miejsca.

Fotograficzna piłka jest nadal konceptem, który zapewne wymaga jeszcze dopracowania. Niemniej jednak pomysł wydaje się być ciekawy na tyle, że znajdą się chętni na tego typu produkt. Zobaczcie sami na poniższym filmie o co dokładnie chodzi i jakie są tego rezultaty.

Komentarze wyłączone.