Ratuj Głuszca
CES

Microsoft ogłosił, że styczniowe targi CES 2012 (Consumer Electronic Show) będą ostatnimi, na których firma będzie obecna. Po raz ostatni też na otwarciu targów wystąpi prezes Microsoftu.

Bill Gates przemawiał na każdej uroczystości otwarcia CES w latach 1994-2008. Podczas dwóch ostatnich targów występował Steve Ballmer. W poniedziałek wieczorem, 9 stycznia, prezes software’owego koncernu wystąpi po raz ostatni.

Po przyszłym roku nie będziemy mieli ani własnego stoiska, ani przemówienia, ponieważ premiery naszych najważniejszych produktów odbywają się generalnie w innych niż styczniowe terminach – powiedział Frank Shaw, odpowiedzialny w Microsofcie za komunikację.

Shaw dodał, że firma szuka nowych sposobów komunikacji z użytkownikami. Większą rolę mają odgrywać imprezy organizowane przez sam Microsoft, korporacyjna witryna, firmowe sklepy oraz media społecznościowe.

Ezra Gottheil, analityk z Technology Business Research mówi, że decyzja Microsoftu to kolejna oznaka powolnego upadku targów technologicznych. Targi takie jak CES to bardzo trudna i kosztowna droga sprzedaży i chociaż jest to dobry sposób na nawiązywanie kontaktów przez małe firmy, wielkie koncerny technologiczne nie muszą prezentować swoich produktów w ten sposób.

Gottheil widzi podobieństwa z decyzją Apple’a o rezygnacji z Macworld Conferencje & Expo. Microsoft nie kopiuje tutaj Apple’a, ale podobnie jak Apple mają taki rodzaj produktów i takie przesłanie do klientów, że chcą je przekazać w sposób bardziej głęboki, złożony – dodaje.

Przedstawiciele Consumer Electronics Association, organizatora CES, odmówili odpowiedzi na pytanie, jak nieobecność Microsoftu może wpłynąć na przyszłość targów.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarzy: 4 w artykule: ”Ostatnie CES Microsoftu”

 1. counterstrike pisze:

  counterstrike…

  Great looking website. Think you did a great deal of your ownyour very own coding…

 2. Google pisze:

  Google…

  Every once in a whilst we decide on blogs that we read. Listed beneath would be the newest internet sites that we opt for….

 3. Google pisze:

  Google…

  Check below, are some absolutely unrelated web-sites to ours, nevertheless, they’re most trustworthy sources that we use….

 4. branding pisze:

  Ostatnie CES Microsoftu 0 – Technologie…

  http://a-brand.ir…