Ratuj Głuszca
SteveJobs-2umarl

Steve Jobs, współzałożyciel firmy Apple, człowiek legenda, umarł dzisiaj w wieku 56 lat. Od 2004 roku walczył z rakiem trzustki, który na jego nieszczęście okazał się niewyleczalny. Pozostawił żonę oraz trójkę dzieci.

Nie często spotyka się ludzi z branży IT, którzy tak mocno wpłynęli na sposób w jaki dzisiaj używamy min. komputerów, telefonów, tabletów oraz odtwarzaczy mp3. Steve zdecydowanie był tym kimś. Ktoś kto pomimo usunięcia go z jego własnej firmy, potrafił znaleźć na tyle dużo siły w sobie aby otworzyć nową, gdzie jego wizja będzie mogła się rozwijać w sposób jaki sobie tego życzy.

Pewnie tylko tacy ludzie z powrotem trafiają do firmy macierzystej (Apple kupił firmę NeXT wraz ze Stevem), która po jego wyrzuceniu podupadła a następnie wznoszą ją na poziom nie spotykany do tej pory w branży IT.

I o ile nigdy nie byłem wielkim fanem firmy Apple oraz sposobu w jaki Steve kreował swoje pomysły o tyle nie mogę zaprzeczyć, że kierunek jaki wytyczył stał się standardem do naśladowania dla wszystkich firm w branży. Dzięki temu urządzenia, których używam teraz stają się lepsze poprzez naśladowanie i ulepszanie wizji Steva.

Na koniec zapraszam do obejrzenia przemówienia jakie Steve Jobs wygłosił w 2005 roku na uniwersytecie Stanford.

Jeden komentarz :) w artykule: ”Odszedł wielki wizjoner branży IT”

  1. [...] produkty firmy Apple Odsłon: 1 | komentarzy: brak2011/10/06 10:29 W związku z tym, że odszedł od nas wielki wizjoner naszej dekady wydaje mi się, że warto przypomnieć dlaczego tak o nim mówimy. Co takiego [...]