Ratuj Głuszca
google-maps-pogoda-korki

Google to firma, która znana jest również z tego, że rozwija swoje produkty bez wytchnienia. Nie zawsze może nowe funkcjonalności są dostępne w wersjach lokalnych (poza rynkiem amerykańskim), ale z czasem nowości trafiają również na nasz rodzimy rynek.

Pierwszym udogodnieniem, które zostało dodane niedawno jest graficzna reprezentacja natężenia ruchu o nazwie korki. Pod taką warstwą kryje się bowiem ta usługa. Dostępna jest po najechaniu na ikonkę (prawy górny róg mapy) z napisem satelita. W tym miejscu do tej pory zmieniało się widoki mapy (tryb zwykły, satelitarny oraz topograficzny). Teraz możemy dodatkowo wybrać Korki, co w prosty sposób narysuje nam linii o różnych kolorach na główniejszych drogach naszego regionu. Patrząc na historię opisującą kolory widzimy, że kolor czerwony oznacza praktycznie to, że będziemy stali w korkach, w których nasze auto będzie przemieszało się z prędkością nie większa niż 20km/h natomiast kolor zielony to droga całkowicie przejezdna bez korków.
goole maps korki 600x350 Od teraz prognoza pogody na mapie Google

Drugim udogodnieniem, które pojawiło się wczoraj jest pogoda. Nowa warstwa z informacją o aktualnej pogodzie została udostępniona w kooperacji z serwisem Weather.com, który jest potentatem w tej branży w globalnym internecie.

Google postanowiło połączyć siły z wyżej wymienionym serwisem i dostarczyć prostą informację graficzną (piktogram prezentujący pogodę oraz temperatura w postaci liczb) wprost na mapie. Takie posunięcie dodatkowo uatrakcyjnia przeglądanie oraz szukanie ciekawego miejsca na weekendowy wypad.

google maps pogoda 600x350 Od teraz prognoza pogody na mapie Google

PW

Autor wpisu: pw

Jeden komentarz :) w artykule: ”Od teraz prognoza pogody na mapie Google”

  1. Ahmad pisze:

    W Księdze Przeznaczenia zostało najwyraźniej zanipase, że prawybory ma wygrać Komorowski. Na nic wobec takiego zrządzenia Opatrzności (hm, niekoniecznie może w tym przypadku Bożej) zdadzą się wysiłki Sikorskiego – niech czeka, aż Los wskaże kiedyś, być może, kto wie, na niego. I niech się stara.