Ratuj Głuszca
wirus

Izraelska firma Nyotron przygotowuje się do premiery przełomowej, jak twierdzi, technologii na rynku zabezpieczeń IT. Technologia Paranoid zrywa z obecnie wykorzystywanym paradygmatem zabezpieczeń, zgodnie z którym używamy oprogramowania antywirusowego, antyspamowego itp. Nie wymaga tworzenia i aktualizowania baz sygnatur szkodliwego kodu.

U podstaw Paranoida leży nowy sposób prowadzenia analizy behawioralnej. Jak zapewnia Nyotron, Paranoid bezbłędnie rozróżnia działania „dobre” od „złych”.

Oprogramowanie działa w czasie rzeczywistym. Po zainstalowaniu staje się ono częścią systemu operacyjnego i skupia się całkowicie na analizie funkcji jądra. Podczas analizy wykorzystywany jest nowy język opracowany przez Nyotrona. Jest to podobno pierwszy język, który reprezentuje zasady kierujące działaniem aplikacji.

Dzięki temu językowi Paranoid wie, jak w kontekście działania programu umieścić wszystkie podejmowane przezeń akcje. Potrafi też na każdym kolejnym kroku działania programu ocenić stwarzane przezeń zagrożenie. Paranoid rozumie porządek działań aplikacji, ich kontekst oraz zasady nimi rządzące.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarze wyłączone.