Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Walka pozycyjna Nvidii zawiodła – wróg przedarł się przez zasieki i atakuje ze zdwojoną siłą. Generał Jen Hsun Huang nie poddaje się jednak i zapowiada skoncentrowany atak za pomocą dużych obniżek cen wszystkich kart serii 400. Czy to wystarczy by pokonać AMD??

Jak pamiętamy, Nvidia ostatnio bardzo mocno straciła na rynku kart graficznych z powodu cenowej dominacji kart AMD. To już wkrótce ma się odmienić, gdyż gigant z Santa Clara nie zamierza się łatwo poddać, i wykorzysta swój największy atut – pieniądze.

 

Zdaniem serwisu KitGuru, Nvidia przeznaczy grube miliony dolarów na walkę cenową z konkurentem. Widać to już teraz: karty  GeForce GTX 460 już potaniały o 20 dolarów, a wkrótce mają stanieć o kolejne 10 dolarów. Stanie się to wkrótce po wprowadzeniu przez AMD nowego konkurenta dla tego modelu. GeForce GTX 460 nie będzie jedyną faworyzowaną kartą. Każda kolejna premiera nowej karty AMD oznaczać będzie obniżkę ceny odpowiadającego mu modelu GeForce serii 400.

 

Odświeżenie oferty AMD kartami serii HD 6000 może nie wystarczyć w walce z Nvidią, która nie podda się bez walki. Ceny Radeonów HD 6000 zaczną spadać dopiero po wyprzedaniu poprzedniej generacji kart, co może trochę potrwać.  Pytanie zatem brzmi: ile pieniędzy Nvidia wyda na walkę z konkurentem? I czy tych pieniędzy wystarczy by wrócić do starego porządku rzeczy?

 

Źródło: KitGuru

Komentarze wyłączone.