Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Niesamowite ale prawdziwe. Nvidia po niezbyt satysfakcjonującym podsumowaniu kwartału w którym utracił pozycję lidera rynku kart graficznych na rzecz AMD obniża ceny niektórych swoich kart nawet o 20%.

Nvidia po utracie przewagi na rynku (o czym pisaliśmy tutaj) próbuje teraz poprawić swoje wyniki. Niedawno, jeszcze przed premierą GeForce’a GTX 460, nVidia zdecydowała się na lekką obniżkę cen kart GTX 470 z 350 do 330 dolarów. AMD zareagowało na to obniżając ceny kart Radeon HD 5830 z 239 na 199 dolarów. Wtedy to okazało się (choć niektórzy widzieli to od samego początku), że zarówno GeForce GTX 465 jak i jego silniejszy brat GTX 470 okazały się nieopłacalne ze względu na szybszą i przystępniejszą cenowo konkurencję od AMD.

 

Po sukcesie Geforce GTX 460, którego cena nie była już taka zaporowa, nVidia pójdzie za ciosem i obniży ceny pozostałych swoich kart. Największa obniżka czeka GeForce’a GTX 470, który potanieje o  21%. Następny jest GeForce GTX 465, który będzie kosztował odtąd 229 dolarów. Spodziewamy się także obniżki ceny GTX’a 460 768MB.

 

Czasy się zmieniły – do niedawna to AMD musiało walczyć o klienta ceną. Wielu pamięta pewnie atrakcyjne ceny Radeonów HD 3850 oraz HD 4850 po ich premierze. Widać wielkie grzejące się i pożerające wielkie ilości energii najnowsze układy Nvidii nie zyskały przychylności klientów w stosunku do cichych i chłodnych Radeonów serii HD 5000, i to teraz właśnie Nvidia została zmuszona do walki ceną.

 

Czy takie obniżki przyniosą dla firmy skutki? Jedno jest pewne – klienci na tym na pewno zyskają.

 

Źródło: KitGuru

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.