Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Wraz z nadejściem Google TV nadszedł nowy sposób przeglądania treści wgrywanych na najbardziej popularny kanał multimedialny – Youtube.Usługa LeanBack to nic innego jak uproszczony interfejs, przystosowany pod telewizory, które nie zostały standardowo zaopatrzone w klawiaturę. Jak zapowiada Google, w Leanback dostępne będą tylko treści w rozdzielczości powyżej 720p. Ruch słuszny jako, że nie wyobrażam sobie oglądanie filmików w rozdzielczości 320 na 30/40 celowym telewizorze.

Do poruszania się po menu wystarczą 4 klawisze (strzałki w górę, dół, prawo i lewo oraz enter/OK). Za ich pomocą możemy przechodzić pomiędzy kolejnymi filmami. Po wejściu na stronę domyśle zostaje uruchomiony pierwszy filmik z subskrybowanego przez nas kanału. Możemy to zmienić na inne filmiki, które powinny być dopasowane do naszych preferencji na podstawie tego co najczęściej oglądamy.

Wszystko to aby jak najmniej sięgać po ostateczną i najmniej komfortową formę nawigacji w pilocie telewizora, tj. wpisywanie szukanego materiału z klawiatury numerycznej. Taka funkcja też istnieje ale prawdopodobnie będzie najmniej używana.

Najlepiej jeszcze na komputerze ustawić sobie subskrypcje rzeczy, które potem chcielibyśmy obejrzeć wygodnie siedząc na telewizorze w pokoju gościnnym.

PW

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.