Ratuj Głuszca
ekran

Joaquin Almunia, unijny komisarz ds. konkurencyjności, rozpoczął śledztwo przeciwko Microsoftowi. Amerykański koncern, wbrew umowie z Unią Europejską, usunął z systemu operacyjnego ekran wyboru przeglądarki.

Przed kilku laty Microsoft, oskarżany o to, że nieuczciwie faworyzuje Internet Explorera dołączając go do systemu Windows, został zmuszony do prezentowania użytkownikom ekranu wyboru oprogramowania do przeglądania internetu. Umowa przewidywała, że taki ekran będzie prezentowany na terenie UE do 2014 roku. Jednak w lutym 2011 roku, po opublikowaniu Service Packa 1 dla Windows 7 ekran zniknął. Przez rok nikt nie zwrócił na to uwagi. Dopiero teraz Komisja Europejska poinformowała Microsoft o wszczęciu śledztwa. Koncern z Redmond natychmiast przeprosił i poinformował, że usunięcie ekranu wyboru nie było zamierzonym działaniem, a efektem błędu w SP1.

Jednak jeszcze w grudniu ubiegłego roku firma zapewniała, że ekran działa tak, jak powinien.

Microsoft dostarczył już odpowiednie oprogramowanie przywracające ekran wyboru. Firma zatrudniła też zewnętrznego konsultanta, który ma wyjaśnić, jak doszło do usunięcia ekranu.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarze wyłączone.