Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Chcecie kupić któryś z najszybszych procesorów AMD? Poczekajcie trochę! Już za niedługo do sklepów trafią nowe Phenomy II X6 1100T, które nie dość, że będą szybsze od 1090T, to kosztować będą tyle samo. Pozostałe pozycje na liście nowości AMD są równie ciekawe.

AMD nie próżnuje i zamierza rozszerzyć swoje port folio procesorów w rdzeniem Thuban o kilka nowych modeli. Pierwszy zapowiedziany został Phenom II X6 1100T, który zostanie najszybszym procesorem AMD w ofercie dzięki sześciu rdzeniom o częstotliwości 3.3GHz oraz funkcji Trubo Core podnoszącym prędkość do 3.7GHz w kryzysowych sytuacjach. TDP procesora nie będzie wyższe niż dla modelu 1090T, i wyniesie 125W.

 

Dla dbających o energooszczędność swojego komputera stworzono procesor Phenom II X6 1065T, taktowany z częstotliwością 2.9GHz oraz 3.4GHz z Turbo Core. Dzięki kilku usprawnieniom energetycznym oraz niższym zegarom udało się inżynierom zejść z TDP do poziomu 95W.

 

Pojawi się także najszybszy czterordzeniowy CPU z rdzeniem Deneb. Phenom II X4 975 będzie miał zegar 3.6GHz, co uczyni z niego najwyżej taktowanym procesorem czterordzeniowym na rynku.

 

Co ciekawe, cena obecnego siłacza, 1090T, została obniżona ostatnio, o 10%, co oznacza, że model 1100T będzie wyceniony na takim samym jak poprzednik poziomie 300 dolarów. Miejmy nadzieję, że cena pozostałych procesorów także zostanie ustalona na rozsądnym poziomie, z którego znana jest firma AMD.

 

Źródło: Fudzilla

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.