Ratuj Głuszca
guy_fawkes_01

Anonimowi prowadzący operację #OpMegaupload, której celem jest zemsta za zamknięcie serwisu Megaupload, wykorzystują podczas ataków nietypową taktykę. Polega ona na… przymuszaniu internautów do wzięcia udziału w ataku na strony amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości.

Na jednej ze stron internetowych znajduje się kod JavaScript, który powoduje, że gdy użytkownik odwiedzi taką witrynę, jego przeglądarka zaczyna masowo wysyłać zapytania HTTP na adres Departamentu. Tym samym komputer internauty, bez wiedzy właściciela, bierze udział w ataku DDoS.

Linki do wspomnianej strony są rozpowszechniane przez Anonimowych i ich sympatyków za pomocą Twittera. Często wykorzystywane są serwisy skracające, by ukryć przed użytkownikiem prawdziwy adres witryny. Co więcej, internauci, pod fałszywymi pretekstami, są zachęcani do odwiedzenia witryny.

Dotychczas Anonimowi podczas ataków używali oprogramowania, które najpierw trzeba było zainstalować. W wielu krajach wykorzystywanie takich programów jest przestępstwem. Nieświadome wzięcie udziału w ataku prawdopodobnie nie grozi użytkownikowi sankcjami, jednak może go narazić na podejrzenia ze strony organów ścigania.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarzy: 2 w artykule: ”Nowa taktyka Anonimowych”

  1. danusia pisze:

    Lobby odpowiedzialne za ACTA, będzie miało swoją tajną policję która będzie miała uprawnienia służb specjalnych i będzie mogła bez zgody sądowej inwigilować polskich internautów weźmy taki przykład
    podejrzewają internautę Kowalskiego robią nalot, jeśli nic nie zajdą to mogą sami wgrać tam plik -żeby przypadkiem nie zapłacić odszkodowania poszkodowanemu – nikt nie jest w stanie kontrolować tych instytucji to niebezpieczny proceder – każdego będzie można wrobić w piractwo

  2. csgo skins pisze:

    csgo skins…

    Superb Webpage, Continue the fantastic work. Thanks!….