Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Brytyjski rząd uruchomił w czwartek nową funkcję aplikacji Google Earth, pokazującą potencjalne zmiany klimatu wywołane wzrostem temperatury na świecie o cztery stopnie poinformowała agencja AFP. Na interaktywnej mapie widoczne są zmiany, jakie zajdą na świecie, jeśli nie zostanie powstrzymana emisja gazów cieplarnianych. Najważniejsze z nich to skokowy wzrost temperatury w Arktyce oraz znaczny wzrost temperatury na kontynentach w porównaniu do mórz.

 

Do stworzenia aplikacji wykorzystano analizy naukowców z brytyjskiego instytutu badawczego, Met Office Hadley Centre.

 

„Mapa ta ma na celu wzmocnić naszą determinację do podjęcia działań przeciwko zmianom klimatu wywołanym działalnością człowieka” – powiedział przedstawiciel ministerstwa ds. energetyki i zmian klimatu Gregory Barker.

 

„Jeśli emisje gazów nadal będą rosły, średnia temperatura na świecie podniesie się o cztery stopnie jeszcze przed końcem tego stulecia, być może już w 2060 roku” – dodała Vicky Pope z Met Office.

 

Mapę można zobaczyć pod adresem www.fco.gov.uk/google-earth-4degrees.kml . Aby uruchomić aplikację, należy najpierw zainstalować program Google Earth.

 

(PAP)

Autor wpisu: pw
Tagi:

Komentarze wyłączone.